Wystąpię na Coimbra JUG!

Simple-Coding-coimbra-jug

Cześć! Tak jak mówiłem, rok 2018 zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzedni. Już w pierwszym kwartale tego roku wydarzenie, które mam nadzieję będzie wartościowe zarówno dla mnie, jak i dla osób obecnych na nim. O czym mowa? Wystąpię 6 Marca 2018 roku na Coimbra JUG!

 

Coimbra JUG – co to?

Dla tych, co jeszcze nie spotkali sie nigdy ze skrótem JUG – jest to nic innego jak Java User Group, czyli grupa osób powiązanych ze światem Javy. W ramach takiej grupy odbywają się zazwyczaj luźne spotkania programistyczne w luźno określonych odstępach czasu. Zazwyczaj jest to między jednym miesiącem a trzema.

Spotkania takie zazwyczaj mają podobny przebieg. Na początku jest krótkie wprowadzenie nowych osób do grupy (bardziej ogólnikowo), krótki “update” tego, co obecnie dzieje się w świecie powiązanym z daną grupą meetupową (w tym przypadku świat Javy), a następnie przeprowadzana jest prelekecja lub warsztaty na temat powiązany – w tym przypadku – ze światem Javy. Czasami jest więcej wystąpień niż jedno w ramach spotkania. Po wystąpieniu ludzie zazwyczaj nie idą do domu, gdyż odbywa się wtedy – w opinii wielu ludzi – najlepsza część spotkania, czyli integracja – piwko, poczęstunek, nowe kontakty, wymiana poglądów i inne różne pogaduchy.

No dobrze, a co to jest ta Coimbra? W poście podsumowującym rok 2017 wspominałem, że na parę miesięcy opuszczam nasz piękny kraj. Coimbra to miejscowość w Portugalii, w której się znajduję oraz w której taka grupa istnieje. Więcej o grupie możesz się dowiedzieć ze znanej strony z meetupami. Tak więc już mamy całą genezę nazwy Coimbra JUG:)

 

O czym będę opowiadać?

O Kotlinie, rzecz jasna 🙂 Wystąpienie będzie bardzo zbliżone do tego z Devoxxa 2017. Temat i schemat jest naprawdę taki sam. Jaka jest różnica? Mam 60 minut, a nie 30. Dwa razy więcej czasu, dwa razy więcej wiedzy do przekazania! Tak, dobrze myślisz. Będzie to mocno rozbudowana wersja tamtej prezentacji. Będę przy uczestnikach tworzyć aplikację z użyciem Kotlina oraz po kolei omawiał i pokazywał ciekawe funkcjonalności i możliwości tego języka, które naprawdę mogą być użyteczne. Oczywiście, nie będę mówił o nich “na sucho” i recytować, tylko będę nadal pokazywać to na konkretnych przykładach.

Z tego co wiem, prezentacja będzie nagrywana. Oczywiście, jak się ukaże to ją udostępnię. Mam nadzieję, że z niej skorzystasz 🙂 Kod oczywiście będzie dołączony do prezentacji, która również będzie publicznie dostepna (w odpowiednim czasie oczywiście).

Samo wydarzenie jest już dostępne na stronie meetup.com – w tym miejscu. Miejsce to restauracjo-browar Praxis. Już byłem raz, póki co wrażenia pozytywne, a klimatu dodaje fakt, że mają własne piwo robione na miejscu! Jeżeli przypadkiem, absolutnie przypadkiem, byłbyś w okolicy, gorąco Cię zapraszam 🙂 Wpadnij, posłuchaj, pooglądaj, pogadaj, napij się piwka!

 

Odnośniki

Zanim przejdę do podziękowań na koniec dla odpowiedniej osoby (w języku angielskim), podrzucam jeszcze kilka linków związanych z wystąpieniem i grupą:

Coimbra JUG – link do podstrony grupy na stronie meetup.com

Wydarzenie – link do wydarzenia na stronie meetup.com

Roberto Cortez – twitter jednego z liderów Coimbra JUG, dzięki któremu glównie to wydarzenie dojdzie do skutku

#KotlinCoimbra – hashtag na twitterze, pod którym będę zamieszczać informację oraz prowadzić dyskusję na temat Kotlina i wystąpienia

 

Special Thanks

It wouldn’t be possible without Roberto’s help. Roberto is one of the Coimbra JUG leaders. He accepted my Kotlin proposal. Also, Roberto is very helpful with other stuff associated with my accommodation in Coimbra. Everything would be more difficult here without his help. Roberto – thank you so much!

One thought on “Wystąpię na Coimbra JUG!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.