Devoxx – podsumowanie [VIDEO + ZDJĘCIA + KOD]

Simple-Coding-devoxx

Hej! Kopę lat! Wybacz, że tak długo nic ode mnie nie dostałeś, to już dwa miesiące ponad… ale nie martw się, nie zapomniałem o Tobie 🙂 Ostatnie dwa miesiące były jednym wielki rollercoasterem dla mnie. W czerwcu, jak może pamiętasz, miałem wystąpić na konferencji programistycznej Devoxx!  Jak poszło?

 

Devoxx – krótkie wprowadzenie

O tym dopiero zaraz. Najpierw parę słów o samej konferencji. W tym roku odbywała się znowu ona w Centrum Kongresowym w Krakowie i trwała 3 dni. W porównaniu do roku poprzedniego – bez zmian. Podobnie z gadżetami. W tym roku również czekały one na uczestników, bardzo miło ze strony organizatorów. Oczywiście, program konferencji oraz karta wstępu dla każdego uczestnika także.

devoxx-plan

Poziom prezentacji w tym roku natomiast był znacznie wyższy niż w poprzednim z mojej perspektywy. Możliwe jest też, że po prostu takie miałem szczęście, że szedłem na te najlepsze (w tym samym czasie odbywało się po 6 prezentacji zazwyczaj! Duży wybór dla uczestników). Większość prezentacji (nie wszyscy wyrazili zgodę na publikację) dostępna jest w tym miejscu. Skoro w tym roku uważam, że poziom niektórych wystąpień był naprawdę wysoki to nie obędzie się bez paru poleceń. Zachęcam Cię do obejrzenia szczególnie tych wystąpień (chociaż dobrych było na pewno znacznie więcej!):

  • Welcome Alexa, your personal assistant – Johan Janssen
  • Feature Branches And Toggles In A Post-GitHub World – Sam Newman
  • JPA beyond copy-paste – Jakub Kubrynski
  • Kotlin – your 2017 Java replacement – Paweł Barszcz
  • On @annotations – liberate yourselves from demons – Jarek Ratajski

 

Teraz moja kolej!

Stało się, 22 czerwca 2017, godziny popołudniowo-wieczorne, teraz ja. Jeżeli nie wiesz/nie pamiętasz o czym miało być moje wystąpienie, zachęcam Cię do przeczytania tego posta. Obawiałem się, że mało kto zostanie, lecz ludzie potrafią zaskakiwać 🙂 Prawie cała sala wypełniona ludźmi robiła wrażenie. Na szczęście nie aż takie by mnie sparaliżować. Bez błędów się nie obyło, oczywiście. Wiedziałem jednak, że nie jest źle, brawa były bardzo miłe i wiedziałem – było warto dla tej chwili włożyć w to tyle czasu! Poczułem to jeszcze mocniej później, po prezentacji. Na Twitterze było można zobaczyć np:

 

Nie ukrywam, nie znałem tych ludzi osobiście wcześniej (a szkoda), więc takie twitty są tym bardziej miłe i motywujące. Biorąc pod uwagę także, jak krytycznymi ludźmi są programiści, ocena w aplikacji chyba nie była też najgorsza 🙂

devoxx-oceny

 

 

 

A jak to wyglądało naprawdę? Możesz sam się przekonać i ocenić, nie ma sensu bym chyba więcej o tym “traumatycznym” przeżyciu opowiadał 😉

Slajdy oraz kod są oczywiście dostępne w sieci, śmiało korzystaj.

 

Podziękowania

Nie zrobiłbym tego sam. Jest trochę osób, którym chciałbym baaaaaardzo podziękować:

  • Piotrkowi – to Piotrek podsunął mi pomysł z wystąpieniem na Devoxxie oraz nadzorował merytorycznie moje prace nad prezentacją. Dosłownie, bez niego tego by nie było.
  • firmie Metrosoft – cały czas mogłem liczyć na wsparcie od mojego obecnego pracodawcy i małą promocję przez social media. Ponadto, impreza sponsorowana przez Metrosoft po moim wystąpieniu także była bardzo udana
  • organizatorom – świetny event! Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy
  • Tobie – za przeczytanie tego wpisu. Mam nadzieję, że (jeśli obejrzałeś) prezentacja Ci się podobała 😉
  • najbliższym – najlepsze na koniec. Bez wsparcia (w wielu aspektach) od dziewczyny i mamy nie byłbym w stanie wyjść na scenę. Mam nadzieję, że byłyście dumne chociaż trochę.

Dziękuję wam bardzo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *