Wystąpię na konferencji programistycznej Devoxx!

Simple-Coding-devoxx

Cześć. Niedawno oznajmiłem, że niebawem będę chciał się czymś z Tobą podzielić. Jest to dla mnie ogromne wydarzenie. Co się “stało”? Wystąpię po raz pierwszy na konferencji programistycznej! Destination – Devoxx!

 

Czym jest Devoxx?

Nie będę się tu rozwodzić za dużo. W skrócie – Devoxx to konferencja programistyczna, która porusza zagadnienia związane w dużej mierze ze światem Javy. Co raz śmielej jednak wchodzą inne tematy i zagadnienia. Przykładowo, jest parę wystąpień związanych z chmurą publiczną lub IoT. Są to bardzo obszerne zagadnienia, a więc i różnorodność wystąpień jest olbrzymia (przynajmniej według agendy). W Krakowie konferencja ta odbywa się co roku, zazwyczaj w Centrum Kongresowym. W 2017 jest tak samo.

Dzięki uprzejmości firmy, w której pracuje, miałem okazje być na paru prezentacjach w tamtym roku. Niektóre robiły wrażenie. W tym roku będzie inaczej, gdyż będę słuchaczem oraz jedną z osób która będzie miała swoje wystąpienie. Będzie to pierwsze moje wystąpienie na publicznej konferencji, od razu w obcym języku. Co tu dużo mówić. Olbrzymie przeżycie się szykuje! 🙂

 

O czym będzie moje wystąpienie?

Opis mojego wystąpienia znajdziesz na tej stronie. Będę mówić o Kotlinie. Jest to stosunkowo nowy język bazujący na JVMie. Co raz częściej i smielej z niego korzystam. Na Devoxxie zrobię krótkie wprowadzenie do Kotlina oraz na konkretnych przykłach pokażę jak można go zastosować oraz omówię jego wady i zalety (w dużej mierze to drugie :)). W nabjliższym czasie na blogu też Kotlin się przewinie. Musicie mi jednak dać chwilę. Musimy się jeszcze bardziej zaprzyjaźnić.

Wydaje mi się, że na takiej konferencji, gdzie jednak większość będzie kręcić się wokół nadchodzącej Javy 9, mój temat jest dość ciekawą odskocznią (co sugeruje sam tytuł wystąpienia). Stety, niestety, wejście na konferencje darmowe nie jest, kosztuje (według mojej wiedzy) 999 zł w najniższym pakiecie (bilet trzydniowy, tyle trwa konferencja). Jeżeli jednak chciałbyś zobaczyć mnie na takim wystąpieniu, nic straconego. Devoxx po konferencji udostępnia większość wystąpień na youtubie. Z tego co wiem, moje też powinno się znaleźć. Na pewno się nim z wami podzielę 🙂 Poza jutubem, chciałbym być dla was dostępny na innym wystąpieniu, prawdopodobnie już jednak na jakimś meetupie z darmowym wstępem. Zostało półtorej miesiąca, więc trzeba działać! Na pewno jeszcze nie raz tutaj temat Devoxxa poruszę.

22 czerwca 2017 – Będzie bosko!!

cat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *