Kotlin #01 – Wprowadzenie. Rozpoczynamy nowy tutorial!

Simple-Coding-kotlin

Cześć! Kolejny post, kolejny z zyskiem dla Ciebie mam nadzieję 🙂 Właśnie udostępniłem pierwszą część mojego małego tutorialu o Kotlinie. Wideo dostępne jest oczywiście za darmo! Dowiesz się z niego, jak stworzyć pierwszy projekt w IntelliJ, w którym możliwe jest używanie Kotlina, jak tworzyć podstawowe zmienne i obiekty w Kotlinie, jak na nich operować, a także zobaczysz podstawowe funkcjonalności związane z kolekcjami!

O tutorialu słów kilka

Na tą chwilę wideo oraz napisy są po angielsku. Dlaczego? O tym dowiesz się myślę niebawem. Podstawowym językiem programowaina jest język angielski, więc wierzę, że to nie będzie kłopot dla Ciebie 🙂 Tak czy tak, wersja z napisami polskimi powinna także być dostępna niebawem.

Zdaję sobię sprawę z tego, że video nie jest perfekcyjne. Jest nad czym pracować, ale trzymam się zasady “Done is better than perfect”. Zachęcam Cię do wypowiadania się na temat odcinka, co można poprawić, a także czego chciałbyś dowiedzieć się w następnych odcinkach. Bardzo możliwe, że wezmę Twoje rady do serca (o ile będą sensowne!) i uwzględnię to w następnych odcinkach (w miarę możliwości oczywiście)

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu dzięki mnie przekonasz się do używania Kotlina. Osobiście, korzystam z niego tam gdzie mogę. To nie jest język, którego można używać tylko do tworzenia aplikacji na Androida!

Kod do tego odcinka jest dostępny w tym miejscu. Więcej szczegółów w opisie filmu na Youtube, który dostępny jest poniżej.

Enjoy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.