Praktyczny Kotlin – kurs video już dostępny!

udemy

Witaj! W końcu mam olbrzymią przyjemność zaprosić Cię do mojego kursu video – “Praktyczny Kotlin – kurs podstawowy”! Kurs jest w całości dostępny na platformie Udemy. W trakcie kursu będziesz poznawać  tajniki tego cudownego języka programowania a także pod moim nadzorem będziesz tworzyć swoją pierwszą aplikację wdrażając elementy poznane w kolejnych lekcjach. Gorąco zapraszam!

 

Co jest zawarte w kursie?

Kurs “Praktyczny Kotlin – kurs podstawowy” – jak sama nazwa wskazuje – omawia podstawowe zagadnienia Kotlina. Wiem, jak obecnie czas może być cenny, a także ile rzeczy do poznania ma programista. Zakładam też, że Kotlin nie jest Twoim pierwszym językiem programowania więc staram się pokazać Ci najważniejsze zagadnienia. Staram się również skupić się na tych tematach, które mogą być dla Ciebie totalnie obce. Prawdopodobnie wywodzisz się ze świata Javy –  w niektórych aspektach jest ona inna od Kotlina, dlatego duża część materiału może Cię zaskoczyć – myślę, że pozytywnie 😉

Kurs składa się z kilku modułów. W pierwszej kolejności “na sucho” omawiam fakty oraz porównuję Kotlina do Javy. Nie chcę zbytnio przynudzać, dlatego szybciutko przechodzimy do instalacji  rzeczy niezbędnych do rozwijania naszych projektów. W trzecim module w końcu naklepiesz trochę kodu – zobaczysz na własne oczy pierwsze różnice w podejściu do pisania kodu oraz składni i zaczniesz czuć miłość do Kotlina po raz pierwszy 😉

To uczucie podtrzymam pokazując Ci jak wygląda programowanie obiektowe w Kotlinie. Kotlin daje wiele możliwości, natomiast to obiektowe jest najbardziej zrozumiałe dla Javowców. W piątym module zobaczysz trochę inne podejście do pisania kodu i poznasz bardziej zaawansowane możliwości jakie oferuje ten język. Na koniec kursu małe dodatki i upominki ode mnie 🙂

Warto zaznaczyć, że w kursie “Praktyczny Kotlin – kurs podstawowy” skupimy się na czystym Kotlinie. Nie omawiamy tego na przykładzie platformy Android. Kotlin ma wiele innych ciekawych zastosowań, ale żeby je dostrzec i sobie wyobrazić to warto zacząć od absolutnie podstawowego podejścia!

Jak już wspomniałem, podczas kursu będziesz pisać dużo kodu, a także będziesz rozwijać aplikację. Jeżeli się zgubisz albo nie będziesz nadążął, nie martw się! Cofnij odcinek, a w ostateczności zajrzyj do repozytorium z projektem. Do każdego odcinka jest dołączony odpowiedni kod źródłowy.

W trakcie kursu oferuję wsparcie. Zachęcam do zadawania pytań, a także pozostawienia opinii oraz oceny na koniec. Jestem otwarty na rozszerzanie i usprawnianie kursu. Na pewno ciężko zawrzeć całą wiedzę w kilku godzinach nagrań i chętnie rozwinę dla Ciebie różne tematy bądź po prostu będę odpowiadał na Twoje pytania.

 

Ile kurs kosztuje?

Kurs na platformie Udemy kosztuje 294,99zł. Nie będę jednak Cię zwodził, zapewne znasz politykę cenową platformy Udemy. Udemy oferuje cyklicznie różnego typu promocje. Ja natomiast pierwszy miesiąc oferuję  stałą cenę – 39,99zł! Warunek jest jeden. Musisz zarejestrować się poprzez ten link (zawiera kupon zniżkowy “BLOGSCPL”, który daje tą olbrzymią zniżkę). Nie gwarantuję takiej samej ceny później. Oczywiście, zgodnie z polityką Udemy, jeżeli nie będziesz zadowolony to w ciągu miesiąca możesz domagać się zwrotu pieniędzy. Nie mam absolutnie z tym problemu 🙂

 

Co po kursie?

Gratulacje! Jestes w stanie bez problemu pisać względnie proste aplikacje w tym języku. Pierwsze koty za płoty! Bardziej zaawansowane zagadnienia czy techniki będziesz w stanie zgłębić sam 😉 Jeżeli jednak tak Ci się nie spieszy, a i odbiór kursu będzie pozytywny to doczekasz się drugiej części w której zajmę się bardziej zaawansowanymi tematami.

Planuję również omówić tworzenie takiego kursu od strony technicznej oraz finansowej. Myślę, że może to być pomocny kawał mięsa dla początkujących twórców kursów video.

Aby być na bieżąco, zachęcam do śledzenia bloga i zapisania na newsletter. Nie spamuję, średnio piszę 1-2 razy w miesiącu i mówię tylko o najważniejszych wydarzeniach w życiu bloga.

Po ukończeniu kursu zachęcam również do pozostawienia szczerzej opinii. Będę wiedział gdzie mogę się poprawić i będę w stanie tworzyć materiał, który da ludziom więcej wartości.

Tak więc do dzieła, powodzenia!

2 thoughts on “Praktyczny Kotlin – kurs video już dostępny!

  1. Szukałem jakiś kursów na temat Kotlina, bo widzę, że sporo teraz ofert w wymaganiach zapisuje Java Junior/Mid, a w wymaganiach pojawia się “Kotlin Regular”. Nie chcę atakować, ale wykupowanie kursów w internecie w czasach YouTuba i setek różnych darmowych kursów mija się z celem. Np. Derek Banas ma w wersji angielskiej tutorial dla Kotlina, a Revolshen w wersji polskiej (Kurs Kotlina i oprócz tego Kotlina skierowanego konkretnie na Androida).

    1. Czesc!

      Nie zgodze sie. Owszem, jest duzo darmowych materialow, z wielu korzystam i rowniez zachecam. Niestety, z jakoscia darmowych materialow jest roznie, czasami sa wybitne, czasami daleko im nawet do przecietnosci. Trzeba z tym uwazam. Poza tym jezeli uczysz sie by byc programista, ktory w Polsce zle nie zarabia to wydatek 40 zl na 4 godzinne nagrania ktore sa ze soba spojne, zwarte w jednym miejscu plus masz bezposredni dostep do osoby ktora ten kurs tworzy to nie jest duzy wydatek, szczegolnie ze wiele kursow online, niekoniecznie programistycznych, kosztuje duzo, sma uczestnicze w dwoch kursach gdzie cena jest 300+ i nie uwazam ze to sa zle wydane pieniadze. To takze, a dla niektorych przede wszystkim docenienie dotychczasowej pracy autora, ktora wykonal za darmo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.