Mikroserwisowa magia w Kotlinie – darmowy e-book już dostępny!

Cześć, mam dla Ciebie dziś dużą nowinę. Nie sądziłem, że będę w stanie to zrobić, ale dobry, przemyślany plan i udało się! Darmowy e-book (póki co tom pierwszy)“Mikroserwisowa magia w Kotlinie” już jest dostępny!

 

O czym jest ta książka?

Książka – jak możesz po nazwie wywnioskować – jest o aplikacjach pisanych w architekturze mikroserwisowej w języku Kotlin. Skoro w Javie można to i w Kotlinie, prawda? Jak najbardziej! Mało tego, w wielu przypadkach Kotlin oczywiście jest w stanie nam proces tworzenia takich aplikacji usprawnić 🙂

Dzisiaj w twoje ręce oddaję część pierwszą. Zaczynam od wprowadzenia do Kotlina poprzez tworzenie prostej aplikacji, a następnie tworzymy aplikację składającą się póki co z dwóch mikroserwisów, które na koniec tej części będą się ze sobą komunikować i korzystać ze swoich funkcjonalności. Nie korzystam jeszcze tutaj z rozwiązań bardzo zaawansowanych, nie ma co strzelać z armaty do much. Zobaczysz, że za pomocą podstawowych możliwości Springa oraz Kotlina jesteśmy w stanie tworzyć tego typu aplikacje.

 

Jak ją dostać?

Tak jak wspomniałem, książka jest darmowa. No…prawie 🙂 Wystarczy zapisać się do newslettera mojego bloga. Po potwierdzeniu subskrybcji dostaniesz od razu na maila książkę w postaci pliku PDF. Nie jestem zbyt nachalny, więcej niż dwa maile w miesiącu jeszcze nie wysłałem do subskrybentów, więc nie spodziewaj się nadmiarowego spamu. W prawej części strony jest formularz zapisu do newsletteru. Uproszczę Ci jednak zadanie. Możesz zrobić to samo zapisując się poniżej!

 


 

Co dalej?

Jeżeli zdecydowałeś się na skorzystanie z darmowej lektury to bardzo mi miło. Wierzę, że będziesz w stanie coś nowego się dowiedzieć oraz także nauczyć. Jestem pewien, że dostrzeżesz kolejne benefity Kotlina i będziesz chciał więcej z nim eksperymentować 🙂

Zachęcam Cię mocno do pozostania na newsletterze. Tak jak wspomniałem, jest to pierwszy tom. Drugi dostaniesz na maila w momencie, gdy będzie już dostępny. Ewentualne aktualizacje tomu pierwszego także automatycznie zostaną do Ciebie wysłane.

To nie wszystko! Na początku roku 2019 udostępnię kurs video poświęcony Kotlinowi w wersji podstawowej. Oczywiście, stali bywalcy mogą liczyć na pewne benefity z tego tytułu 😉

Jeżeli widzisz pewne nieścisłości, ewentualne błędy lub chciałbyś, abym coś w ksiązce doprecyzował to się nie krępuj tylko pisz do mnie!

Enjoy!

4 thoughts on “Mikroserwisowa magia w Kotlinie – darmowy e-book już dostępny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *