Od zera do aplikacji developera – zaproszenie do kursu [#00]

Simple-Coding-java-00

Cześć, dzisiejszy wpis nie będzie zbyt długi. Zbierałem się już od dłuższego czasu, aż w końcu się udało! Chciałbym Cię, drogi czytelniku, zaprosić do kursu, który wystartuję już w najbliższy weekend. Kurs będzie skierowany do osób początkujących. To nie będzie kolejny zwyczajny kurs z Javy czy innego programistycznego tworu. Mój kurs programowania będzie opierał się na paru różnych technologiach, które używane razem mogą dać świetne rezultaty, a po opanowaniu pewnych podstaw zobaczysz jakie programowanie jest proste i fajne!

 

Krótkie wprowadzenie

No dobra, a o czym Ty tu będziesz mówić i kim jest ten “aplikacji developer”? Już Ci mówię. Będę chciał nauczyć Cię tworzyć aplikacje internetowe, czyli takie, których używanie będzie możliwe poprzez Twoją przeglądarkę. Nie programowałeś nigdy? Świetnie! Nadal uważam, że jesteś w stanie z moją pomocą taką aplikację stworzyć! 🙂

Cóż, jak to mówią, “Nie od razu Rzym zbudowano”. Musimy najpierw poznać podstawy. Jak zawsze gdy poznajemy coś nowego. Zanim przejdziemy do przeglądarek, pokazywania aplikacji itd. ograniczymy się do Twojego komputera. W najbliższych dniach pokażę Ci dlaczego programowanie jest fajne. Zaczniemy pisać też pierwsze aplikacje! W tym celu będziemy korzystać z języka Java. Zobaczysz, że bardzo łatwo można zrobić coś użytecznego za pomocą komputera i klawiatury. Z czasem, jak będziesz coraz lepszy w te klocki, zobaczysz jak możesz stworzyć aplikację robiącą coś naprawdę użytecznego. Skupimy się na jej poprawnym działaniu, interfejs póki co nie będzie dla nas istotny.

Prosty interfejs jest satysfakcjonujący tylko na początku. Na pewno z czasem stwierdzisz “kto będzie czegoś takiego używać?”. Masz rację. Będzie świetnie, jeżeli stworzysz coś użytecznego, coś, co ułatwia nam w jakiś sposób życie. Co z tego jednak jeżeli korzystanie z aplikacji nie jest przyjemne…po tym jak opanujesz podstawy, przestawisz się na programistyczny sposób myślenia i będziesz miał na czym operować, pójdziemy dalej! Pokażę Ci, jak stworzyć ładny i dobrze działający interfejs dla naszej aplikacji z użyciem szeroko pojętych obecnie technologii webowych. Wprowadzę Cię w świat front endu oraz nauczę korzystać z popularnych  języków i frameworków przeznaczonych do tego celu. Po tej części kursu powinieneś mieć kompletną aplikację, przyjemną w użyciu, która korzysta z logiki, którą Ty zaimplementujesz! Przyjemne, praktyczne, satysfakcjonujące!

 

Kurs programowania – dla kogo?

Tak jak wspomniałem, ten kurs będzie przeznaczony głównie dla osób, które do tej pory nie miały styczności z programowaniem. Jeżeli jednak już należysz do świata IT, nic złego się nie dzieje. Ciebie również gorąco zapraszam i zachęcam do udziału w kursie. Ostrzegam jednak, że część materiału początkowo może wydać Ci się zbyt prosta. Będę tłumaczyć materiał w taki sposób, aby nawet osoby nietechniczne (“humaniści” tak zwani, bez urazy oczywiście ;)) były zainteresowane kursem i były w stanie coś z niego wyciągnąć. Chciałbym, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Pierwsza część kursu za tydzień, do następnego przyszły twórco aplikacji! 🙂

 

[#01] Hello, World! ->

2 thoughts on “Od zera do aplikacji developera – zaproszenie do kursu [#00]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *