Zmiany na blogu

Simple-Coding-branding-full

Cześć, jeżeli regularnie odwiedzasz mojego bloga to pewnie zdążyłeś zauważyć małe zmiany. Zmiany graficzne 🙂 Nie oszukujmy się, do tej pory loga i grafiki nie stały na najwyższym poziomie. Teraz na szczęście udało mi się to zmienić!

Nowe logo

Przyznam się, nie od pierwszego momentu ono mi się podobało. Miałem innych lepszych kandydatów. Miłość ta jednak dojrzała, logo to bardzo ładna kompozycja liderek S i C, od Simple Coding oczywiście 🙂

Logo_Type

Zmiany na blogu

Dwie rzeczy zmieniły się póki co (w najbliższych tygodniach planuję kilka innych zmian na blogu):

  1. Nagłówek bloga, już nie uświadczysz tam zwykłego napisu. Obecnie możesz tam zobaczyć logo z tytułem i odpowiednią czcionką.
  2. Grafiki do postów – każda teraz ma w prawym górnym rogu miniaturową wersję loga powyżej, bez napisu (z wyjątkiem baneru do tego posta).

 

Zmiany na Facebooku

Jeżeli śledzisz mnie na Facebooku to pewnie tam zmiany już zauważyłeś. Zdjęcie w tle oraz zdjęcie profilowe uległy zmianie. Myślę, że to bardzo duży przeskok jakościowy w porównaniu do poprzednich grafik (tag <sc/> robiony w narzędziu na poziomie zaawansowania jak w windowsowym paintcie).

banner_fb

 

Zmiany na YouTube

Cóż, nie jestem youtuberem i nie zanosi się bym nim był. Posiadam tam jednak konto oraz dotychczas jeden filmik o Kotlinie. Zmianie uległ banner mojego kanału oraz miniaturka filmiku. Niestety, jakościowo miałem duże problemy z dopasowaniem się z wymogami YT, więc to jest obecnie max jaki jestem w stanie wyciągnąc pod względem jakości i dopasowania.

youtube

 

Dodatek – wizytówka

Tak jak pisałem w poprzednim poście – nowy rok to nowe wyzwania. Jednym z nich jest działalność gospodarcza, którą rozpocząłem w tym miesiącu. Nie chciałbym jednak by służyła ona mi tylko i wyłącznie optymalizacji podatkowej. Chciałbym także generować zyski z tytułu wystąpień lub różnego typu kursów umieszczanych w sieci. Żeby jednak dojść do takiego poziomu, trzeba budować odpowiednią sieć kontaktów, a łatwiej taki zostawić osobiście za pomocą wizytówki właśnie. Szybki ruch ręką i wszystkie niezbędne dane kontaktowe do Ciebie przekazane. Liczę, że nie jest to tylko taki mój wymysł, a faktycznie rzecz, która właśnie pomoże mi w jakimś stopniu zdobywać nowe znajomości w branży, szczególnie gdy będę w Portugalii w najbliższych miesiącach 🙂 Sama wizytówka nie jest skomplikowana. Jeżeli się spotkamy to chętnie Ci ją zostawię 😉

 

Podziękowania

Moje umiejętności graficzne nie stoją na aż takim wysokim poziomie żebym był w stanie sam stworzyć takie ładne i przejrzyste logo wraz z całą otoczką. Chciałbym z tego miejsca jeszcze raz podziękować osobie, która to “popełniła”. Tą osobą jest Michał Stempak. Gorąco zachęcam do współpracy z nim, kontakt świetny, dobrze i sprawnie wykonuje swoją pracę. Efekty są łatwo zauważalne na blogu 🙂 Strony Michał niestety nie posiada, ale maila już owszem: michal.stempak@gmail.com. Gorąco zachęcam jeszcze raz do kontaktu i współpracy z Michałem!

 

Update: Blog od teraz dostępny pod https!

Tak, dobrze widzisz! 🙂 Zainwestowałem w certyfikat SSL, dzięki czemu możesz przeglądać bezpieczniej mojego bloga, używając w tym celu protokołu https. Poprawnym adresem będzie więc https://simplecoding.pl !

 

Na zakończenie

Wbrew mniejszej ilości postów – nie próżnuję! Tworzę właśnie następne części Kotlinowego tutorialu na YT. Ponadto, tworzę też małego pdfa na temat… niedługo wam zdradzę 😉 W najbliższych tygodniach szykuje się kilka dużych newsów, bądźcie czujni! Póki co, mam nadzieję, że moja ewolucja wam się podoba 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *